Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionych z powodu pandemii COVID-19.  Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Bon turystyczny zrealizują Państwo na stronie www.globtravel.pl/polska  lub w siedzibie  biura podróży GLOB TRAVEL. Wynegocjowaliśmy dla państwa korzystne ceny w ponad 700 obiektach noclegowych w całej Polsce.

 

 

 

 

Jaka jest wartość bonu?

Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł. 

Czy bon jest wolny od podatku?

Tak, bon jest wolny od podatku.

Jak to działa?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. - do tego terminu należy zrealizować bon. 

W jaki sposób składać wnioski o bon?

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. Bon będzie generowany w systemie PUE ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS (można to zrobić za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i potwierdzenie poprawności danych, albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu. Bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numeru telefonu lub adres poczty elektronicznej. 

Czy bon można zrealizować w biurze podróży GLOB TRAVEL?

Tak, w naszym biurze podróży możecie  państwo zrealizować taki bon. Będziecie mogli wybrać najdogodniejszą ofertę wakacji  mając do dyspozycji ponad 700 obiektów w Polsce, w najniższych cenach. Jeśli biuro podróży w którym dokonywana jest rezerwacja jest beneficjentem programu i jest na liście udostępnionej przez POT. 

Czy cena za dziecko w rezerwacji jest istotna?

Nie, bon turystyczny można zrealizować w całości za rezerwacje nawet wtedy, gdy cena za dziecko jest znacznie niższa niż wartość bonu. Dla przykładu: jeśli w rodzinie podróżują dwie osoby dorosłe plus dziecko, a cena za dziecko lub niemowlę (do drugiego roku życia)  np. wynosi 150 PLN a łączna cena za rezerwacje przekracza 500 zł, to bon można zrealizować w całości. Identyczna zasada występuje również wtedy, gdy w promocji dzieci liczone są za 0 zł. 

W jakim terminie wniosek o przyznanie bonu zostanie rozpatrzony przez ZUS?

Dla rodziców pobierających świadczenie 500+ nie będzie to problem, gdyż ZUS posiada wszystkie niezbędne dane do realizacji bonu. Nie trzeba będzie zatem składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować, bon wygeneruje się automatycznie. Prosimy o aktualizacje danych w profilu zaufanym szczególnie adresu email oraz telefonu kontaktowego. Bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. 

Jaka będzie forma bonu?

Będzie to dokument elektroniczny w formie unikatowego 16-cyfrowego numeru, będzie on przekazany do Państwa za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu komórkowego lub Państwa adres email podany w profilu zaufanym. 

Czy wyjazd musi się odbyć w trakcie ważności bonu?

Tak, wyjazd musi się odbyć w terminie ważności bonu turystycznego, maksymalnie do 31 marca 2022 r.

Czy mogę wymienić bon w biurze na gotówkę?

Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

Ile przysługuje mi bonów turystycznych?

Na każde dziecko do 18 roku przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 złotych w przypadku osób, które otrzymują świadczenia wychowawcze. W przypadku osób z niepełnosprawnością jest to 1000 złotych. 

Czy bon przysługuje każdemu niezależnie od dochodu?

Tak, bon będzie przyznawany niezależnie od dochodów świadczeniobiorców. 

Do jakiego wieku mogę skorzystać ze świadczeń?

Wsparcie wyłącznie dla rodzin z dziećmi do 18 lat, po ukończeniu 18 lat świadczenie nie przysługuje. 

Gdzie będzie można realizować bon?

Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon turystyczny w pełni można wykorzystać np. na stronie www.globtravel.pl lub osobiście w siedzibie Glob Travel przy Starym Rynku 1 w Bydgoszczy. Korzystając z naszej pomocy macie państwo do dyspozycji ponad 700 obiektów noclegowych  w najkorzystniejszych cenach, niejednokrotnie w niższej cenie niż w cenie dostępnej w hotelu. Na liście POT  znajdą się podmioty, które uprzednio zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS. Termin, od którego będzie możliwa rejestracja w systemie teleinformatycznym, zostanie opublikowany na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju. Obecnie nie jest znana data, od której będzie można dokonać rejestracji, a tym samym data publikacji listy. Jest ona uzależniona od daty wejścia w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. 

Czy za pobyt w hotelu można zapłacić za siebie czy tylko za dzieci?

Usługa turystyczna lub usługi hotelarskie muszą być realizowana na rzecz dziecka, na które świadczenie zostało przyznane wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Dla przykładu: jeśli w rodzinie podróżują dwie osoby dorosłe plus dziecko, a cena za dziecko lub niemowlę (do 2 lat) np. wynosi 150 PLN a łączna cena za rezerwacje przekracza 500 zł, to bon można zrealizować w całości. Identyczna zasada występuje również wtedy, gdy w promocji dzieci liczone są za 0 zł. Rezerwacji hotelu, apartamentów lub pensjonatów mogą Państwo dokonać na stronach: www.globtravel.pl/polska, a także telefonicznie 502 132 042 lub 791 522 522 lub w siedzibie Glob Travel przy Starym Rynku 1 w Bydgoszczy.

Gdzie mogę wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak dokonać płatności?

Bony będą przekazywane, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez osobę uprawnioną numer telefonu lub adres

poczty elektronicznej. Numer ten trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu. Dokonanie płatności za pomocą bonu będzie następować z wykorzystaniem systemu PUE ZUS.

 

Czy można zapłacić bonem, jeśli kwota noclegu przekracza wartość bonu?

Tak, płatność za pomocą bonu będzie również możliwa. Powyżej tej sumy konieczna będzie dopłata.

Przygotowane na podstawie ustawy http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/422_u.htm